“Jam i gatshëm të vij aty e të përgjigjem”, Ilir Meta reagon ndaj deklaratave të Bushatit

31

Në mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme deputeti demokrat Tritan Shehu, kërkoi që në seancën dëgjimore për çështjen e marrëveshjes detare mes Shqipërisë dhe Greqisë, të ishte i pranishëm Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Deputeti Shehu kërkoi ballafaqimin e presidentit me deklaratat e ministrit të Jashtëm për grupin negociator dhe për plotfuqishmërinë kushtetuese të tij.

Burime informojnë se Presidenca i është përgjigjur kërkesës së demokratëve duke pohuar se presidenti Meta është i gatshëm të përgjigjet para deputetëve në Kuvend.

“Presidenti Ilir Meta është gati të shkojë në Parlament dhe të përgjigjet para deputetëve.” – thuhet në reagimin e institucionit e Presidencës.