I akuzuari për pedofili vret veten! Shkak përhapja e lajmit të tij në rrjetet sociale

43

Ditët e sotme hasim një numër të madh pedofilësh, tëcilët gjurmojnë fëmijët nëpër rrjetet sociale.

Policia ka kapur një 43 vjeçar, David Baker i cili ishte duke pritur një fëmijë 14 vjeçar për ta takuar. Menjëherë pas këtij incidenti ai ështtë gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, pasi kishte konsumuar një dozë të lartë barnash. Para vetvrasjes ai kishte prerë veten e tij nga fotot e familjes.

E fejuar e tij e ka zbuluar këtë gjë nëpërmjet postimeve në Facebook dhe miqve të tyre. Ajo Është shprehur se nuk dinte asgjë, mendonte se ai ishte sëmurë. Ata pritej të martoheshin dhe ajo jetonte në shtëpinë e viktimës me vajzën e  mbesën e saj. Por u larguan pasi morën këtë lajm të tmerrshëm, tashmë adresa e shtëpisë ishte publikuar në media dhe ato nuk ishin aspak të sigurta.

Kur David është arrestuar për pedofili avokati i tij e ka pyetur dhe ka folur përsa i përket gjendjes mendore, por i pandehuri nuk kishte treguar se vuante nga sëmundjet mendore. Thuhet se shkak i vetvrasjes ka qenë stresi i shkaktuar nga  postimet në mediat sociale për arrestimin e tij.