Kërcënohet me jetë Princ Harry dhe Meghan Markle, familja mbretërore në alarm

48
LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 27: Prince Harry and Meghan Markle during an official photocall to announce the engagement of Prince Harry and actress Meghan Markle at The Sunken Gardens at Kensington Palace on November 27, 2017 in London, England. Prince Harry and Meghan Markle have been a couple officially since November 2016 and are due to marry in Spring 2018. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Princ Harry dhe e fejuara e tij Meghan Markle janë kërcënuar me jetë.

Ndërkohë që vetëm pak ditë na ndajnë nga dasma madhështore, e cila është një nga eventet më të rëndësishme në Britaninë e Madhe për këtë vit, familja mbretërore është vënë në alarm.

Shkak ka qenë një zarf i ardhur posaçërisht në adresë të Princ Harry dhe të fjeuarës së tij, Meghan Markle.

Zarfi përmbante një pluhur të bardhë, i cili fatmirësisht nuk rezultoi të ishte i dëmshëm.

Megjithatë, pallati mbretëror e ka konsideruar këtë ngjarje si një kërcënim për jetën e çiftit dhe ka marrë masat e nevojshme për sa i përket ngjarjes duke shtuar sigurinë për çiftin.

Meghan dhe Harry do të kurorëzojnë dashurinë e tyre më 19 maj.

Ceremonia pritet të zhvillohet nën masa ekstreme për sigurinë e të githëve.