Bashkim Fino rivali që pretendon të marrë drejtimin e FSHF-së, vjen reagimi i parë i Armand Dukës

0
10

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar sot për herë të parë garën për kreun e institucionit më të rëndësishëm të futbollit në vend, ndërsa rivali i tij i parë është deputeti i PS, Bashkim Fino, i cili shpalli mbrëmë zyrtarisht kandidaturën.

 

 

Duka vlerësoi vullnetin e deputetit Fino për të dhënë kontributin e tij për futbollin, ndërsa tha se e gjitha kjo duhet marrë me sportivitet.
20180112-104251
“E falenderoj Finon që është kandidat, ka dëshirë të kontribuojë për futbollin. Do kemi kohë të diskutojmë hapur për futllbollin. Nuk duhet marrë si një debat, pasi e rëndësishme është që futbolli të ecë përpara. Kjo është garë sportive dhe duhet ta marrim me sportivitet”, u shpreh Duka.

Këto deklarata Duka i bëri pas një aktiviteti në Kryqin e Kuq Shqiptar, aty ku firmosi edhe një marrëveshje bashkëpunimi.