Të shtëna me armë zjarri në metron e Londrës

0
21

Policia britanike po u kundërpërgjigjet të shtënave me armë zjarri në stacionin e metrosë Oxford Circus Tube në Londër.

BBC raporton se ka dyshime që incidenti me armë të jetë sulm terrorist. Ndërkohë, autoritetet kanë evakuuar të gjithë qytetarët në këtë zonë.

Forca të shumta policia ndodhen në vendngjarje dhe kanë bllokuar të gjitha rrugat. Nuk ka ende informacion zyrtar se çfarë po ndodh në kryeqytetin britanik. /tvklan.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here